||
M

MJÅNESVEIEN 1 AS933 584 046

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

MJÅNESVEIEN 1 AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 12. mar. 1995 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.322.625
NOK
Årsresultat 2022
1.031.973
NOK
Samlet egenkapital 2022
7.194.784
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.322.625
Samlet årsresultat
1.031.973
Samlede aktiver
19.070.810
Samlet gæld
11.876.025
Samlet egenkapital
7.194.784

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.322.625
Samlede driftsomkostninger
2.595.503
Driftsresultat
1.727.122
Finansielle indtægter/omkostninger
-404.081
Resultat før skat
1.323.041
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
291.068
Samlet årsresultat
1.031.973

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
18.886.588
Samlede omsætningsaktiver
184.222
Samlede aktiver
19.070.810
Kortfristet gæld
1.057.962
Langfristet gæld
10.818.063
Samlet gæld
11.876.025
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
7.094.784
Samlet egenkapital
7.194.784
Samlet egenkapital og gæld
19.070.810

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt