||
D

DAMSGÅRDSVEIEN 40 AS930 341 924

Udlejning
Aktieselskab
Damsgårdsveien 40 5058 BERGEN, Norge

DAMSGÅRDSVEIEN 40 AS

Lukket 16. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 5. dec. 2022 til 16. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
220.133
NOK
Årsresultat 2022
-210.717
NOK
Samlet egenkapital 2022
-118.639
NOK
Sidst opdateret: 19. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
220.133
Samlet årsresultat
-210.717
Samlede aktiver
12.156.418
Samlet gæld
12.275.057
Samlet egenkapital
-118.639

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
220.133
Samlede driftsomkostninger
296.463
Driftsresultat
-76.330
Finansielle indtægter/omkostninger
-134.387
Resultat før skat
-210.717
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-210.717

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
11.935.861
Samlede omsætningsaktiver
220.557
Samlede aktiver
12.156.418
Kortfristet gæld
275.057
Langfristet gæld
12.000.000
Samlet gæld
12.275.057
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-143.069
Samlet egenkapital
-118.639
Samlet egenkapital og gæld
12.156.418

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt