||
V

VIKA EIENDOM OG UTVIKLING AS921 160 720

Udlejning
Aktieselskab
0253 OSLO, Norge

VIKA EIENDOM OG UTVIKLING AS

Lukket 2. maj 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 13. jul. 2018 til 2. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.313.000
NOK
Årsresultat 2021
10.140
NOK
Samlet egenkapital 2021
116.243
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
FratrådtAdministrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
FratrådtBestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.313.000
Samlet årsresultat
10.140
Samlede aktiver
119.103
Samlet gæld
2.860
Samlet egenkapital
116.243

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.313.000
Samlede driftsomkostninger
2.280.680
Driftsresultat
32.320
Finansielle indtægter/omkostninger
-19.320
Resultat før skat
13.000
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
2.860
Samlet årsresultat
10.140

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
119.103
Samlede aktiver
119.103
Kortfristet gæld
2.860
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.860
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
86.243
Samlet egenkapital
116.243
Samlet egenkapital og gæld
119.103

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt