||
J

JEBO EIENDOM INDUSTRI OG LOGISTIKK AS952 848 097

Udlejning
Aktieselskab
6650 SURNADAL, Norge

JEBO EIENDOM INDUSTRI OG LOGISTIKK AS

Lukket 24. juli 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 24. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
206.957
NOK
Årsresultat 2019
-5.038.707
NOK
Samlet egenkapital 2019
-2.100.578
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
206.957
Samlet årsresultat
-5.038.707
Samlede aktiver
10.625.505
Samlet gæld
12.726.083
Samlet egenkapital
-2.100.578

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
206.957
Samlede driftsomkostninger
2.982.545
Driftsresultat
-2.775.588
Finansielle indtægter/omkostninger
-141.379
Resultat før skat
-2.916.967
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
2.121.740
Samlet årsresultat
-5.038.707

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
1.064.653
Samlede omsætningsaktiver
9.560.852
Samlede aktiver
10.625.505
Kortfristet gæld
11.856.853
Langfristet gæld
869.230
Samlet gæld
12.726.083
Indskudt kapital
3.535.000
Overført overskud
-5.635.578
Samlet egenkapital
-2.100.578
Samlet egenkapital og gæld
10.625.505

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt