||
A

AS SOFIESGATE 7929 501 152

Udlejning
Aktieselskab
Uranienborg terrasse 9 0351 OSLO, Norge

AS SOFIESGATE 7

Lukket 18. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 15. aug. 2022 til 18. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
12.555.346
NOK
Årsresultat 2022
4.257.323
NOK
Samlet egenkapital 2022
11.717.643
NOK
Sidst opdateret: 1. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. maj 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
12.555.346
Samlet årsresultat
4.257.323
Samlede aktiver
22.552.574
Samlet gæld
10.834.931
Samlet egenkapital
11.717.643

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
12.555.346
Samlede driftsomkostninger
7.096.206
Driftsresultat
5.459.140
Finansielle indtægter/omkostninger
-57.039
Resultat før skat
5.402.101
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.144.778
Samlet årsresultat
4.257.323

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
17.850.772
Samlede omsætningsaktiver
4.701.803
Samlede aktiver
22.552.574
Kortfristet gæld
10.834.931
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
10.834.931
Indskudt kapital
11.717.643
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
11.717.643
Samlet egenkapital og gæld
22.552.574

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt