||
S

STRANDAGATA 195 AS922 661 286

Udlejning
Aktieselskab
Kvalamarka 14 5514 HAUGESUND, Norge

STRANDAGATA 195 AS

Lukket 9. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 24. apr. 2019 til 9. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
284.500
NOK
Årsresultat 2022
27.974
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.933.670
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
284.500
Samlet årsresultat
27.974
Samlede aktiver
4.755.591
Samlet gæld
1.821.920
Samlet egenkapital
2.933.670

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
284.500
Samlede driftsomkostninger
167.082
Driftsresultat
117.418
Finansielle indtægter/omkostninger
-90.156
Resultat før skat
27.262
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-712
Samlet årsresultat
27.974

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.720.797
Samlede omsætningsaktiver
2.034.794
Samlede aktiver
4.755.591
Kortfristet gæld
12.046
Langfristet gæld
1.809.874
Samlet gæld
1.821.920
Indskudt kapital
2.981.627
Overført overskud
-47.957
Samlet egenkapital
2.933.670
Samlet egenkapital og gæld
4.755.591

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt