||
M

MARGRETHE JØRGENSENS VEI 10 AS988 332 224

Udlejning
Aktieselskab
Margrethe Jørgensens vei 10 9406 HARSTAD, Norge

MARGRETHE JØRGENSENS VEI 10 AS

Lukket 12. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 14. jun. 2005 til 12. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
964.918
NOK
Årsresultat 2022
-5.634.704
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.413.967
NOK
Sidst opdateret: 4. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
964.918
Samlet årsresultat
-5.634.704
Samlede aktiver
1.918.135
Samlet gæld
3.332.102
Samlet egenkapital
-1.413.967

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
964.918
Samlede driftsomkostninger
8.057.511
Driftsresultat
-7.092.593
Finansielle indtægter/omkostninger
-131.338
Resultat før skat
-7.223.931
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-1.589.227
Samlet årsresultat
-5.634.704

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.364.709
Samlede omsætningsaktiver
553.426
Samlede aktiver
1.918.135
Kortfristet gæld
265.252
Langfristet gæld
3.066.851
Samlet gæld
3.332.102
Indskudt kapital
3.000.000
Overført overskud
-4.413.967
Samlet egenkapital
-1.413.967
Samlet egenkapital og gæld
1.918.135

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt