STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS
I drift
Salg av helsetjenester, samt investering i fast eiendom, verdipapirer
og deltagelse i tilsvarende foretak.
Organisation
- Adm. direktør
- IA
- Bestyrelsesformand
- IA
- År siden stiftelse
- 21 år
- siden 17. sep. 2005
- Type
- Limited company
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 613
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 3
- personer
- Tilhører en gruppe af
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2024
- 653.832
- NOK
- Årsresultat 2024
- 39.053.849
- NOK
- Samlet egenkapital 2024
- 334.976.158
- NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
IA | Managing Director/CEO | 64.76 % direkte |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
IA | Chairman | 64.76 % direkte |
| Board Member | 17.62 % direkte | |
AK | Alternate Member | - |
MN | Board Member | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
IA | Managing Director/CEO, Chairman | 64.76 % direkte |
| Board Member | 17.62 % direkte | |
MM 1988 | - | 17.62 % direkte |
Sidst opdateret: 30. jun. 2025
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
IA | Ordinære aktier | 397 | 64.76 % |
| Ordinære aktier | 108 | 17.62 % | |
MM 1988 | Ordinære aktier | 108 | 17.62 % |
Aktier ejet af STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
| Ordinære aktier | 300 | 100 % | |
| Ordinære aktier | 300 | 100 % | |
| Ordinære aktier | 100 | 100 % | |
| Ordinære aktier | 3.644.332 | 63.98 % | |
| Ordinære aktier | 70.000.000 | 46.05 % | |
| Ordinære aktier | 14.000 | 46.05 % | |
| Ordinære aktier | 225 | 33.33 % | |
| Ordinære aktier | 9.311 | 31.04 % | |
| Ordinære aktier | 19.581 | 20.83 % | |
| Ordinære aktier | 150 | 18.75 % | |
N Lukket | Ordinære aktier | 10.980 | 14.68 % |
| Ordinære aktier | 70.000 | 14 % | |
| Ordinære aktier | 121.250 | 12.5 % | |
| Ordinære aktier | 85.000 | 10 % | |
| NO0010392327 | 199.997.677 | 8.7 % | |
A Under likvidation | Ordinære aktier | 86.250 | 7.5 % |
| Ordinære aktier | 26.800 | 6.65 % | |
| Ordinære aktier | 106.499 | 4.92 % | |
| Ordinære aktier | 355 | 3.55 % | |
| Ordinære aktier | 531.061 | 3.52 % | |
| NO0010834740 | 120.481 | 2.28 % | |
| NO0010820731 | 125.000 | 1.02 % | |
| Ordinære aktier | 1.000 | 1 % | |
| NO0010840515 | 2.700.675 | 0.89 % | |
| Ordinære aktier | 50 | 0.5 % | |
| NO0013178616 | 1.000.000 | 0.46 % | |
M Lukket | NO0010694029 | 827.226 | 0.36 % |
| NO0010633951 | 800.000 | 0.22 % | |
| NO0010833262 | 100.000 | 0.17 % | |
| NO0003399909 | 80.000 | 0.1 % | |
| NO0010307135 | 84.000 | 0.08 % | |
| NO0003094104 | 100.000 | 0.04 % | |
| NO0012851874 | 45.926 | 0.02 % | |
| NO0010892094 | 20.000 | < 0.01 % | |
E Under likvidation | NO0012883281 | 1 | < 0.01 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Koncernstruktur
- Samlet driftsindtægt 2024: NOK 653.832Driftsresultat 2024: NOK -232.786Medarbejdere: 0
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 653.832 | 581.440 | 463.381 | 0 |
Samlet årsresultat | 39.053.849 | 131.439.987 | 65.457.579 | 55.325.296 |
Samlede aktiver | 397.729.045 | 470.390.900 | 372.503.132 | 402.024.963 |
Samlet gæld | 62.752.887 | 171.430.914 | 169.343.541 | 136.667.759 |
Samlet egenkapital | 334.976.158 | 298.959.987 | 203.159.591 | 265.357.204 |
R&T
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 653.832 | 581.440 | 463.381 | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 886.618 | 618.368 | 1.022.233 | 386.102 |
Driftsresultat | -232.786 | -36.928 | -558.852 | -386.102 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 44.998.773 | 164.353.483 | 81.745.877 | 71.645.471 |
Resultat før skat | 44.765.987 | 164.316.555 | 81.187.025 | 71.259.369 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 5.712.138 | 32.876.568 | 15.729.446 | 15.934.073 |
Samlet årsresultat | 39.053.849 | 131.439.987 | 65.457.579 | 55.325.296 |
Balanceoversigt
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 101.258.091 | 73.472.767 | 89.796.081 | 117.227.872 |
Samlede omsætningsaktiver | 296.470.954 | 396.918.133 | 282.707.050 | 284.797.091 |
Samlede aktiver | 397.729.045 | 470.390.900 | 372.503.132 | 402.024.963 |
Kortfristet gæld | 35.779.621 | 13.585.650 | 45.940.930 | 26.358.889 |
Langfristet gæld | 26.973.267 | 157.845.263 | 123.402.611 | 110.308.870 |
Samlet gæld | 62.752.887 | 171.430.914 | 169.343.541 | 136.667.759 |
Indskudt kapital | 645.105 | 645.105 | 645.105 | 645.105 |
Overført overskud | 334.331.053 | 298.314.882 | 202.514.486 | 264.712.099 |
Samlet egenkapital | 334.976.158 | 298.959.987 | 203.159.591 | 265.357.204 |
Samlet egenkapital og gæld | 397.729.045 | 470.390.900 | 372.503.132 | 402.024.963 |
Klassifikation
21st virksomhedsklassifikation
BETA
Individuelt SMV-selskab
Organisationstype
Limited company
Klassifikation af institutionel sektor
INNL
Indenlandske sektorer
A_IKKE-FIN
Ikke-finansielle selskaber
2100
Private non-financial incorporated enterprises