||
I

INDUSTRIVEIEN 28 EIENDOM AS996 293 343

Udlejning
Aktieselskab
Industriveien 28 1481 HAGAN, Norge

INDUSTRIVEIEN 28 EIENDOM AS

Lukket 19. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 18. dec. 2010 til 19. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.168.365
NOK
Årsresultat 2021
115.007
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.375.523
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.168.365
Samlet årsresultat
115.007
Samlede aktiver
12.735.037
Samlet gæld
11.359.514
Samlet egenkapital
1.375.523

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.168.365
Samlede driftsomkostninger
737.459
Driftsresultat
430.906
Finansielle indtægter/omkostninger
-283.463
Resultat før skat
147.443
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
32.436
Samlet årsresultat
115.007

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
11.515.859
Samlede omsætningsaktiver
1.219.178
Samlede aktiver
12.735.037
Kortfristet gæld
272.657
Langfristet gæld
11.086.858
Samlet gæld
11.359.514
Indskudt kapital
1.260.516
Overført overskud
115.007
Samlet egenkapital
1.375.523
Samlet egenkapital og gæld
12.735.037

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt