||
A

ASSET 19 AS923 616 810

Udlejning
Aktieselskab
Floodmyrvegen 23 3946 PORSGRUNN, Norge

ASSET 19 AS

Lukket 5. maj 2025, Frivillig likvidation
Eie fast eiendom, eiendomsutvikling og utleie av fast eiendom, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 16. okt. 2019 til 5. maj 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
30.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Årsresultat 2024
-61.102
NOK
Samlet egenkapital 2024
-31.103
NOK
Sidst opdateret: 27. mar. 2025

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
25 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
23.33 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
25.5 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
23.33 %
indirekte

Andre

NavnRolleAktier
H
HAUGEN & HAUGEN AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesmedlem
25.5 %
indirekte
Bestyrelsesformand
25 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
23.33 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
23.33 %
indirekte
-
2.83 %
indirekte
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
P
PROSPECTIVE AS
Ordinære aktier
30.000
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 6.650.814
    Driftsresultat 2024: NOK -10.239.413
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2024202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
0
Samlet årsresultat
-61.102
-83.105
98.972
6.278.381
Samlede aktiver
8.458
86.863
178.870
6.383.553
Samlet gæld
39.561
56.863
148.870
6.353.553
Samlet egenkapital
-31.103
30.000
30.000
30.000

R&T

År2024202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
0
Samlede driftsomkostninger
58.633
84.159
82.956
92.944
Driftsresultat
-58.633
-84.159
-82.956
-92.944
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.469
1.054
209.843
6.446.203
Resultat før skat
-61.102
-83.105
126.887
6.353.260
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
27.915
74.879
Samlet årsresultat
-61.102
-83.105
98.972
6.278.381

Balanceoversigt

År2024202320222021
Samlede anlægsaktiver
0
0
129.229
6.376.967
Samlede omsætningsaktiver
8.458
86.863
49.641
6.586
Samlede aktiver
8.458
86.863
178.870
6.383.553
Kortfristet gæld
1.544
1.323
148.870
6.353.553
Langfristet gæld
38.017
55.540
0
0
Samlet gæld
39.561
56.863
148.870
6.353.553
Indskudt kapital
30.000
30.000
30.000
30.000
Overført overskud
-61.103
0
0
0
Samlet egenkapital
-31.103
30.000
30.000
30.000
Samlet egenkapital og gæld
8.458
86.863
178.870
6.383.553

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt