||
B

BRUNVOLL ÅRØ AS995 884 054

Udlejning
Aktieselskab
Eikremsvingen 2C 6422 MOLDE, Norge

BRUNVOLL ÅRØ AS

Lukket 28. maj 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
14 år
- 1. sep. 2010 til 28. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
22.216.800
NOK
Årsresultat 2022
10.168.331
NOK
Samlet egenkapital 2022
71.262.768
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
22.216.800
Samlet årsresultat
10.168.331
Samlede aktiver
82.715.563
Samlet gæld
11.452.795
Samlet egenkapital
71.262.768

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
22.216.800
Samlede driftsomkostninger
8.995.168
Driftsresultat
13.221.632
Finansielle indtægter/omkostninger
-185.635
Resultat før skat
13.035.997
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
2.867.666
Samlet årsresultat
10.168.331

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
75.206.653
Samlede omsætningsaktiver
7.508.910
Samlede aktiver
82.715.563
Kortfristet gæld
11.452.795
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
11.452.795
Indskudt kapital
62.832.663
Overført overskud
8.430.105
Samlet egenkapital
71.262.768
Samlet egenkapital og gæld
82.715.563

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt