ULLENSVANG HOLDING AS
Lukket 17. juni 2025, Mangler korrekt bestyrelseULLENSVANG HOLDING AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Eierskap i andre selskaper samt erverv av fast eiendom for utleie,
utvikling og salg.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Adm. direktør
- TE
Tore Eiken1976
- Bestyrelsesformand
- TE
Tore Eiken1976
- Driftstid
- 7 år
- - 8. jan. 2018 til 17. jun. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Årsresultat 2022
- -276.142
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- -800.146
- NOK
Sidst opdateret: 21. nov. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
TE 1976 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
TE 1976 | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 23. maj 2024
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlet årsresultat | -276.142 |
Samlede aktiver | 4.329.965 |
Samlet gæld | 5.130.110 |
Samlet egenkapital | -800.146 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 41.962 |
Driftsresultat | -41.962 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -234.180 |
Resultat før skat | -276.142 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -276.142 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 4.329.965 |
Samlede aktiver | 4.329.965 |
Kortfristet gæld | 31.300 |
Langfristet gæld | 5.098.810 |
Samlet gæld | 5.130.110 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -830.146 |
Samlet egenkapital | -800.146 |
Samlet egenkapital og gæld | 4.329.964 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt