||
S

STAVNEMO UTVIKLING AS920 473 431

Udlejning
Aktieselskab
Hasselbakkvegen 1B 7053 RANHEIM, Norge

STAVNEMO UTVIKLING AS

Lukket 12. september 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 22. feb. 2018 til 12. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
132.900
NOK
Årsresultat 2021
-656.579
NOK
Samlet egenkapital 2021
-836.696
NOK
Sidst opdateret: 31. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
132.900
Samlet årsresultat
-656.579
Samlede aktiver
9.314.193
Samlet gæld
10.150.889
Samlet egenkapital
-836.696

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
132.900
Samlede driftsomkostninger
3.930
Driftsresultat
128.970
Finansielle indtægter/omkostninger
-785.549
Resultat før skat
-656.579
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-656.579

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
8.900.000
Samlede omsætningsaktiver
414.193
Samlede aktiver
9.314.193
Kortfristet gæld
397.175
Langfristet gæld
9.753.714
Samlet gæld
10.150.889
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-866.696
Samlet egenkapital
-836.696
Samlet egenkapital og gæld
9.314.193

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt