||
H

HAVCOLLEN EIENDOM AS829 814 692

Udlejning
Aktieselskab
Ruseløkkveien 36 0251 OSLO, Norge

HAVCOLLEN EIENDOM AS

Lukket 16. november 2024
Investering i eiendom, herunder kjøp, utvikling, salg, og utleie, samt investering i verdipapirer.
Investering og utvikling av eiendom samt verdipapirer.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 12. sep. 2022 til 16. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
-4.413.430
NOK
Samlet egenkapital 2023
-4.389.000
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-4.413.430
-5.570
Samlede aktiver
461.000
4.874.430
Samlet gæld
4.850.000
4.850.000
Samlet egenkapital
-4.389.000
24.430

R&T

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
4.413.430
5.570
Driftsresultat
-4.413.430
-5.570
Finansielle indtægter/omkostninger
0
0
Resultat før skat
-4.413.430
-5.570
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
Samlet årsresultat
-4.413.430
-5.570

Balanceoversigt

År20232022
Samlede anlægsaktiver
398.630
4.800.000
Samlede omsætningsaktiver
62.370
74.430
Samlede aktiver
461.000
4.874.430
Kortfristet gæld
0
0
Langfristet gæld
4.850.000
4.850.000
Samlet gæld
4.850.000
4.850.000
Indskudt kapital
30.000
30.000
Overført overskud
-4.419.000
-5.570
Samlet egenkapital
-4.389.000
24.430
Samlet egenkapital og gæld
461.000
4.874.430

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt