||
S

SKARPNES NÆRINGSPARK AS916 822 561

Udlejning
Aktieselskab
c/o Uldal Holding AS Professor Dahls gate 1 0355 OSLO, Norge

SKARPNES NÆRINGSPARK AS

Lukket 20. april 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 1. mar. 2016 til 20. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.605.823
NOK
Årsresultat 2022
-222.148
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.146.483
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 20. okt. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.605.823
Samlet årsresultat
-222.148
Samlede aktiver
22.090.051
Samlet gæld
20.943.568
Samlet egenkapital
1.146.483

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.605.823
Samlede driftsomkostninger
2.155.611
Driftsresultat
450.212
Finansielle indtægter/omkostninger
-735.017
Resultat før skat
-284.805
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-62.657
Samlet årsresultat
-222.148

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
21.218.177
Samlede omsætningsaktiver
871.874
Samlede aktiver
22.090.051
Kortfristet gæld
7.543.568
Langfristet gæld
13.400.000
Samlet gæld
20.943.568
Indskudt kapital
3.527.270
Overført overskud
-2.380.787
Samlet egenkapital
1.146.483
Samlet egenkapital og gæld
22.090.051

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt