||
F

FIDAN EIENDOM AS996 967 700

Udlejning
Aktieselskab
Bernt Ankers gate 33 0183 OSLO, Norge

FIDAN EIENDOM AS

Lukket 5. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 28. maj 2011 til 5. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
2

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
17.439.847
NOK
Årsresultat 2022
2.096.305
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.494.781
NOK
Sidst opdateret: 11. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 11. maj 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
17.439.847
Samlet årsresultat
2.096.305
Samlede aktiver
14.358.436
Samlet gæld
10.863.655
Samlet egenkapital
3.494.781

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
17.439.847
Samlede driftsomkostninger
14.473.019
Driftsresultat
2.966.828
Finansielle indtægter/omkostninger
-281.414
Resultat før skat
2.685.414
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
589.109
Samlet årsresultat
2.096.305

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
11.943.156
Samlede omsætningsaktiver
2.415.281
Samlede aktiver
14.358.436
Kortfristet gæld
1.293.124
Langfristet gæld
9.570.531
Samlet gæld
10.863.655
Indskudt kapital
102.930
Overført overskud
3.391.851
Samlet egenkapital
3.494.781
Samlet egenkapital og gæld
14.358.436

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt