||
S

STRØMGATEN 50 AS990 682 046

Udlejning
Aktieselskab
Ole Landmarks vei 14 5053 BERGEN, Norge

STRØMGATEN 50 AS

Lukket 29. april 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 29. dec. 2006 til 29. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
1.073.415
NOK
Årsresultat 2019
-225.604
NOK
Samlet egenkapital 2019
-1.116.589
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
FratrådtBestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
1.073.415
Samlet årsresultat
-225.604
Samlede aktiver
11.044.690
Samlet gæld
12.161.280
Samlet egenkapital
-1.116.589

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
1.073.415
Samlede driftsomkostninger
467.218
Driftsresultat
606.197
Finansielle indtægter/omkostninger
-831.801
Resultat før skat
-225.604
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-225.604

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
11.035.900
Samlede omsætningsaktiver
8.790
Samlede aktiver
11.044.690
Kortfristet gæld
332.947
Langfristet gæld
11.828.333
Samlet gæld
12.161.280
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-1.216.589
Samlet egenkapital
-1.116.589
Samlet egenkapital og gæld
11.044.690

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt