||
S

STORE ELVEGATE 24B AS990 452 741

Udlejning
Aktieselskab
Store Elvegate 24B 4514 MANDAL, Norge

STORE ELVEGATE 24B AS

Lukket 5. juli 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 6. nov. 2006 til 5. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
360.273
NOK
Årsresultat 2022
-60.650
NOK
Samlet egenkapital 2022
225.474
NOK
Sidst opdateret: 8. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
360.273
Samlet årsresultat
-60.650
Samlede aktiver
4.251.456
Samlet gæld
4.025.982
Samlet egenkapital
225.474

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
360.273
Samlede driftsomkostninger
253.819
Driftsresultat
106.454
Finansielle indtægter/omkostninger
-167.104
Resultat før skat
-60.650
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-60.650

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
4.251.426
Samlede omsætningsaktiver
30
Samlede aktiver
4.251.456
Kortfristet gæld
37.280
Langfristet gæld
3.988.702
Samlet gæld
4.025.982
Indskudt kapital
2.700.000
Overført overskud
-2.474.526
Samlet egenkapital
225.474
Samlet egenkapital og gæld
4.251.456

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt