||
H

HELTA AS925 087 971

Fast ejendom
Aktieselskab
Sørumveien 17 3425 REISTAD, Norge

HELTA AS

Lukket 24. august 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 20. maj 2020 til 24. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.168.296
NOK
Årsresultat 2022
814.883
NOK
Samlet egenkapital 2022
587.310
NOK
Sidst opdateret: 25. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.168.296
Samlet årsresultat
814.883
Samlede aktiver
1.686.043
Samlet gæld
1.098.733
Samlet egenkapital
587.310

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.168.296
Samlede driftsomkostninger
110.980
Driftsresultat
1.057.316
Finansielle indtægter/omkostninger
-12.597
Resultat før skat
1.044.720
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
229.837
Samlet årsresultat
814.883

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.683.500
Samlede omsætningsaktiver
2.543
Samlede aktiver
1.686.043
Kortfristet gæld
146.907
Langfristet gæld
951.826
Samlet gæld
1.098.733
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
557.310
Samlet egenkapital
587.310
Samlet egenkapital og gæld
1.686.043

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom