||
G

GEITLEBYGG AS934 466 063

Udlejning
Aktieselskab
Uttrågata 26 5700 VOSS, Norge

GEITLEBYGG AS

Lukket 25. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 25. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.616.634
NOK
Årsresultat 2022
1.145.724
NOK
Samlet egenkapital 2022
6.653.916
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.616.634
Samlet årsresultat
1.145.724
Samlede aktiver
8.794.031
Samlet gæld
2.140.116
Samlet egenkapital
6.653.916

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.616.634
Samlede driftsomkostninger
1.154.568
Driftsresultat
1.462.066
Finansielle indtægter/omkostninger
14.923
Resultat før skat
1.476.989
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
331.265
Samlet årsresultat
1.145.724

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
4.253.859
Samlede omsætningsaktiver
4.540.172
Samlede aktiver
8.794.031
Kortfristet gæld
2.043.219
Langfristet gæld
96.897
Samlet gæld
2.140.116
Indskudt kapital
3.637.500
Overført overskud
3.016.416
Samlet egenkapital
6.653.916
Samlet egenkapital og gæld
8.794.031

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt