||
H

HOLMEN EIENDOMSELSKAP AS970 998 152

Udlejning
Aktieselskab
Sommarøy 8430 MYRE, Norge

HOLMEN EIENDOMSELSKAP AS

Lukket 12. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 12. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
728.160
NOK
Årsresultat 2022
151.892
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.627.871
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
728.160
Samlet årsresultat
151.892
Samlede aktiver
3.083.381
Samlet gæld
455.510
Samlet egenkapital
2.627.871

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
728.160
Samlede driftsomkostninger
507.492
Driftsresultat
220.668
Finansielle indtægter/omkostninger
-4.737
Resultat før skat
215.931
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
64.039
Samlet årsresultat
151.892

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.627.060
Samlede omsætningsaktiver
456.321
Samlede aktiver
3.083.381
Kortfristet gæld
455.510
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
455.510
Indskudt kapital
624.000
Overført overskud
2.003.871
Samlet egenkapital
2.627.871
Samlet egenkapital og gæld
3.083.381

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt