||
H

HØYEGÅRDEN AS970 891 188

Udlejning
Aktieselskab
Markeveien 12 5012 BERGEN, Norge

HØYEGÅRDEN AS

Lukket 13. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.728.406
NOK
Årsresultat 2022
432.488
NOK
Samlet egenkapital 2022
8.435.417
NOK
Sidst opdateret: 25. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 26. aug. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.728.406
Samlet årsresultat
432.488
Samlede aktiver
11.332.304
Samlet gæld
2.896.887
Samlet egenkapital
8.435.417

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.728.406
Samlede driftsomkostninger
1.136.029
Driftsresultat
592.377
Finansielle indtægter/omkostninger
-37.905
Resultat før skat
554.472
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
121.984
Samlet årsresultat
432.488

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
11.184.671
Samlede omsætningsaktiver
147.633
Samlede aktiver
11.332.304
Kortfristet gæld
740.117
Langfristet gæld
2.156.770
Samlet gæld
2.896.887
Indskudt kapital
1.498.809
Overført overskud
6.936.608
Samlet egenkapital
8.435.417
Samlet egenkapital og gæld
11.332.304

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt