BSK AS
Lukket 8. juni 2023, Frivillig likvidation
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Bestyrelsesformand
- LB
- Driftstid
- 9 år
- - 4. dec. 2014 til 8. jun. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Årsresultat 2021
- -148.127
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- 216.275
- NOK
Sidst opdateret: 26. apr. 2023
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
LB | Bestyrelsesformand | - |
IB | Bestyrelsesmedlem | - |
MS 1984 | Bestyrelsesmedlem | - |
SI | Bestyrelsesmedlem, Kontaktperson | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 26. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlet årsresultat | -148.127 |
Samlede aktiver | 1.865.947 |
Samlet gæld | 1.649.672 |
Samlet egenkapital | 216.275 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 41.952 |
Driftsresultat | -41.952 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -114.850 |
Resultat før skat | -156.802 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -8.675 |
Samlet årsresultat | -148.127 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.218.750 |
Samlede omsætningsaktiver | 647.197 |
Samlede aktiver | 1.865.947 |
Kortfristet gæld | 1.379.302 |
Langfristet gæld | 270.370 |
Samlet gæld | 1.649.672 |
Indskudt kapital | 103.868 |
Overført overskud | 112.407 |
Samlet egenkapital | 216.275 |
Samlet egenkapital og gæld | 1.865.947 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt