||
A

ARMS EIENDOM AS920 779 425

Udlejning
Aktieselskab
Brobekkveien 115 0582 OSLO, Norge

ARMS EIENDOM AS

Lukket 25. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 25. apr. 2018 til 25. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
274.600
NOK
Årsresultat 2021
44.235
NOK
Samlet egenkapital 2021
-73.989
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
274.600
Samlet årsresultat
44.235
Samlede aktiver
5.668.824
Samlet gæld
5.742.813
Samlet egenkapital
-73.989

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
274.600
Samlede driftsomkostninger
94.570
Driftsresultat
180.030
Finansielle indtægter/omkostninger
-123.318
Resultat før skat
56.712
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
12.477
Samlet årsresultat
44.235

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.562.352
Samlede omsætningsaktiver
106.473
Samlede aktiver
5.668.824
Kortfristet gæld
85.300
Langfristet gæld
5.657.513
Samlet gæld
5.742.813
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-173.989
Samlet egenkapital
-73.989
Samlet egenkapital og gæld
5.668.824

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt