||
C

CHRUICSHANK-GÅRDEN AS920 324 150

Udlejning
Aktieselskab
c/o Gisle Ranum Ole L. Kolstads veg 8 7088 HEIMDAL, Norge

CHRUICSHANK-GÅRDEN AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 26. jan. 2018 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.487.118
NOK
Årsresultat 2022
752.239
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.021.335
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.487.118
Samlet årsresultat
752.239
Samlede aktiver
4.864.801
Samlet gæld
1.843.466
Samlet egenkapital
3.021.335

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.487.118
Samlede driftsomkostninger
488.636
Driftsresultat
998.482
Finansielle indtægter/omkostninger
-34.073
Resultat før skat
964.409
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
212.170
Samlet årsresultat
752.239

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.400.000
Samlede omsætningsaktiver
1.464.801
Samlede aktiver
4.864.801
Kortfristet gæld
715.145
Langfristet gæld
1.128.321
Samlet gæld
1.843.466
Indskudt kapital
2.331.947
Overført overskud
689.388
Samlet egenkapital
3.021.335
Samlet egenkapital og gæld
4.864.801

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt