||
S

SAMI INVEST AS916 390 513

Udlejning
Aktieselskab
Sjøstranda 31 7730 BEITSTAD, Norge

SAMI INVEST AS

Lukket 17. oktober 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 14. dec. 2015 til 17. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
40.600
NOK
Årsresultat 2022
10.512
NOK
Samlet egenkapital 2022
-96.376
NOK
Sidst opdateret: 7. aug. 2023

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
40.600
0
Samlet årsresultat
10.512
-305.646
Samlede aktiver
121.791
111.278
Samlet gæld
218.167
218.166
Samlet egenkapital
-96.376
-106.888

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
40.600
0
Samlede driftsomkostninger
30.088
242.527
Driftsresultat
10.512
-242.527
Finansielle indtægter/omkostninger
0
0
Resultat før skat
10.512
-242.527
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
63.119
Samlet årsresultat
10.512
-305.646

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
111.190
111.190
Samlede omsætningsaktiver
10.601
89
Samlede aktiver
121.791
111.278
Kortfristet gæld
218.167
218.166
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
218.167
218.166
Indskudt kapital
94.334
94.334
Overført overskud
-190.710
-201.222
Samlet egenkapital
-96.376
-106.888
Samlet egenkapital og gæld
121.791
111.278

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt