||
B

BIRKEDALSVEIEN INDUSTRIBYGG AS986 029 516

Udlejning
Aktieselskab
Kroodden 29 4624 KRISTIANSAND S, Norge

BIRKEDALSVEIEN INDUSTRIBYGG AS

Lukket 23. september 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
JK
Bestyrelsesformand
JK
Driftstid
20 år
- 10. sep. 2003 til 23. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2018
6.382.665
NOK
Årsresultat 2018
2.121.368
NOK
Samlet egenkapital 2018
2.204.658
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2018
Samlede driftsindtægter
6.382.665
Samlet årsresultat
2.121.368
Samlede aktiver
14.389.372
Samlet gæld
12.184.714
Samlet egenkapital
2.204.658

R&T

År2018
Samlede driftsindtægter
6.382.665
Samlede driftsomkostninger
4.308.837
Driftsresultat
2.073.828
Finansielle indtægter/omkostninger
95.444
Resultat før skat
2.169.272
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
47.904
Samlet årsresultat
2.121.368

Balanceoversigt

År2018
Samlede anlægsaktiver
321.750
Samlede omsætningsaktiver
14.067.622
Samlede aktiver
14.389.372
Kortfristet gæld
12.184.714
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
12.184.714
Indskudt kapital
1.789.439
Overført overskud
415.219
Samlet egenkapital
2.204.658
Samlet egenkapital og gæld
14.389.372

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt