||
O

OLYMPIA HOLDING AS961 892 821

Udlejning
Aktieselskab
c/o Lars Rogstad Ragnhild Schibbyes vei 26 0968 OSLO, Norge

OLYMPIA HOLDING AS

Lukket 16. maj 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 12. mar. 1995 til 16. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
7.841
NOK
Årsresultat 2021
-21.925.592
NOK
Samlet egenkapital 2021
-301.831.985
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
7.841
Samlet årsresultat
-21.925.592
Samlede aktiver
102.747.456
Samlet gæld
404.579.441
Samlet egenkapital
-301.831.985

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
7.841
Samlede driftsomkostninger
4.120.689
Driftsresultat
-4.112.848
Finansielle indtægter/omkostninger
-17.812.744
Resultat før skat
-21.925.592
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-21.925.592

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
102.767.265
Samlede omsætningsaktiver
-19.809
Samlede aktiver
102.747.456
Kortfristet gæld
247.934.766
Langfristet gæld
156.644.675
Samlet gæld
404.579.441
Indskudt kapital
10.313.000
Overført overskud
-312.144.985
Samlet egenkapital
-301.831.985
Samlet egenkapital og gæld
102.747.456

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt