||
T

TGB EIENDOM AS926 153 986

Udlejning
Aktieselskab
Elvefaret 2 3802 BØ I TELEMARK, Norge

TGB EIENDOM AS

Lukket 25. oktober 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 12. dec. 2020 til 25. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
140.313
NOK
Årsresultat 2022
-941.160
NOK
Samlet egenkapital 2022
-694.345
NOK
Sidst opdateret: 10. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
140.313
Samlet årsresultat
-941.160
Samlede aktiver
2.887.094
Samlet gæld
3.581.439
Samlet egenkapital
-694.345

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
140.313
Samlede driftsomkostninger
974.503
Driftsresultat
-834.190
Finansielle indtægter/omkostninger
-129.893
Resultat før skat
-964.083
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-22.923
Samlet årsresultat
-941.160

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.796.213
Samlede omsætningsaktiver
90.881
Samlede aktiver
2.887.094
Kortfristet gæld
102.980
Langfristet gæld
3.478.459
Samlet gæld
3.581.439
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-794.345
Samlet egenkapital
-694.345
Samlet egenkapital og gæld
2.887.094

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt