||
S

SØNSTERUDVEIEN 2A AS923 635 238

Udlejning
Aktieselskab
Wergelandsveien 7 0167 OSLO, Norge

SØNSTERUDVEIEN 2A AS

Lukket 30. april 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 18. okt. 2019 til 30. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
981.984
NOK
Årsresultat 2022
89.253
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.006.751
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 1. sep. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
981.984
Samlet årsresultat
89.253
Samlede aktiver
2.890.091
Samlet gæld
3.896.842
Samlet egenkapital
-1.006.751

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
981.984
Samlede driftsomkostninger
734.895
Driftsresultat
247.089
Finansielle indtægter/omkostninger
-148.812
Resultat før skat
98.277
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
9.024
Samlet årsresultat
89.253

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.975.443
Samlede omsætningsaktiver
914.649
Samlede aktiver
2.890.091
Kortfristet gæld
532.441
Langfristet gæld
3.364.401
Samlet gæld
3.896.842
Indskudt kapital
44.430
Overført overskud
-1.051.181
Samlet egenkapital
-1.006.751
Samlet egenkapital og gæld
2.890.091

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt