||
J

JWA EIENDOM AS914 998 948

Fast ejendom
Aktieselskab
Bergemoveien 45 4886 GRIMSTAD, Norge

JWA EIENDOM AS

Lukket 16. august 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 20. feb. 2015 til 16. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2018
19.863
NOK
Årsresultat 2018
-686.288
NOK
Samlet egenkapital 2018
820.295
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2018
Samlede driftsindtægter
19.863
Samlet årsresultat
-686.288
Samlede aktiver
7.359.579
Samlet gæld
6.539.283
Samlet egenkapital
820.295

R&T

År2018
Samlede driftsindtægter
19.863
Samlede driftsomkostninger
708.957
Driftsresultat
-689.094
Finansielle indtægter/omkostninger
-171.404
Resultat før skat
-860.497
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-174.209
Samlet årsresultat
-686.288

Balanceoversigt

År2018
Samlede anlægsaktiver
7.311.048
Samlede omsætningsaktiver
48.531
Samlede aktiver
7.359.579
Kortfristet gæld
6.081.940
Langfristet gæld
457.343
Samlet gæld
6.539.283
Indskudt kapital
1.800.000
Overført overskud
-979.705
Samlet egenkapital
820.295
Samlet egenkapital og gæld
7.359.579

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom