||
R

ROOMS AS915 643 337

Fast ejendom
Aktieselskab
Østerdalsgata 1G 0658 OSLO, Norge

ROOMS AS

Lukket 19. december 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 29. jul. 2015 til 19. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
469.877
NOK
Årsresultat 2020
220.718
NOK
Samlet egenkapital 2020
483.914
NOK
Sidst opdateret: 27. sep. 2023

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
469.877
Samlet årsresultat
220.718
Samlede aktiver
8.949.598
Samlet gæld
8.465.684
Samlet egenkapital
483.914

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
469.877
Samlede driftsomkostninger
186.114
Driftsresultat
283.764
Finansielle indtægter/omkostninger
375
Resultat før skat
284.139
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
63.421
Samlet årsresultat
220.718

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
8.410.802
Samlede omsætningsaktiver
538.796
Samlede aktiver
8.949.598
Kortfristet gæld
143.893
Langfristet gæld
8.321.791
Samlet gæld
8.465.684
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
453.914
Samlet egenkapital
483.914
Samlet egenkapital og gæld
8.949.598

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom