||
P

PORSVEIEN 23 AS926 963 066

Udlejning
Aktieselskab
Porsveien 2 4994 AKLAND, Norge

PORSVEIEN 23 AS

Lukket 30. januar 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 19. apr. 2021 til 30. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
202.037
NOK
Årsresultat 2022
122.038
NOK
Samlet egenkapital 2022
215.001
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
202.037
Samlet årsresultat
122.038
Samlede aktiver
3.695.838
Samlet gæld
3.480.837
Samlet egenkapital
215.001

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
202.037
Samlede driftsomkostninger
45.577
Driftsresultat
156.459
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
156.459
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
34.421
Samlet årsresultat
122.038

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.325.805
Samlede omsætningsaktiver
370.033
Samlede aktiver
3.695.838
Kortfristet gæld
180.837
Langfristet gæld
3.300.000
Samlet gæld
3.480.837
Indskudt kapital
215.000
Overført overskud
1
Samlet egenkapital
215.001
Samlet egenkapital og gæld
3.695.838

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt