||
J

JARAS AS916 455 372

Rengøring og vedligeholdelse
Aktieselskab
c/o Athithan Kumarasamy Vestlisvingen 100 0969 OSLO, Norge

JARAS AS

Lukket 11. september 2023, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

JARAS AS KONKURSBO

Nøgleord

rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 15. dec. 2015 til 11. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
5

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.548.656
NOK
Årsresultat 2021
-169.195
NOK
Samlet egenkapital 2021
-460.533
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

FratrådtBestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.548.656
Samlet årsresultat
-169.195
Samlede aktiver
277.581
Samlet gæld
738.114
Samlet egenkapital
-460.533

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.548.656
Samlede driftsomkostninger
1.711.949
Driftsresultat
-163.293
Finansielle indtægter/omkostninger
-5.902
Resultat før skat
-169.195
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-169.195

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
93.033
Samlede omsætningsaktiver
184.548
Samlede aktiver
277.581
Kortfristet gæld
579.003
Langfristet gæld
159.111
Samlet gæld
738.114
Indskudt kapital
24.834
Overført overskud
-485.367
Samlet egenkapital
-460.533
Samlet egenkapital og gæld
277.581

Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger