||
E

EIENDOMSHUSET AS925 400 718

Udlejning
Aktieselskab
Frysjaveien 35 0884 OSLO, Norge

EIENDOMSHUSET AS

Lukket 22. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 29. jul. 2020 til 22. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-2.089
NOK
Samlet egenkapital 2022
6.788
NOK
Sidst opdateret: 16. nov. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
1.386.308
Samlet årsresultat
-2.089
164.075
Samlede aktiver
6.789
1.827.278
Samlet gæld
0
1.643.401
Samlet egenkapital
6.788
183.877

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
1.386.308
Samlede driftsomkostninger
2.089
1.095.962
Driftsresultat
-2.089
290.346
Finansielle indtægter/omkostninger
0
-79.994
Resultat før skat
-2.089
210.352
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
46.277
Samlet årsresultat
-2.089
164.075

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
0
0
Samlede omsætningsaktiver
6.789
1.827.278
Samlede aktiver
6.789
1.827.278
Kortfristet gæld
0
43.401
Langfristet gæld
0
1.600.000
Samlet gæld
0
1.643.401
Indskudt kapital
6.788
16.930
Overført overskud
0
166.947
Samlet egenkapital
6.788
183.877
Samlet egenkapital og gæld
6.788
1.827.278

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt