JANA RENHOLD AS
I drift
Rengjøring og andre relaterte tjenester.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- JK
- Bestyrelsesformand
- JK
- År siden stiftelse
- 1 år
- siden 1. sep. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 8
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2025
- 5.881.365
- NOK
- Årsresultat 2025
- 850.781
- NOK
- Samlet egenkapital 2025
- 24.407
- NOK
Sidst opdateret: 13. mar. 2026
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
JK | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
JK | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 1. sep. 2025
Resumé
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.881.365 |
Samlet årsresultat | 850.781 |
Samlede aktiver | 5.479.510 |
Samlet gæld | 5.455.103 |
Samlet egenkapital | 24.407 |
R&T
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.881.365 |
Samlede driftsomkostninger | 4.877.990 |
Driftsresultat | 1.003.375 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 85.994 |
Resultat før skat | 1.089.369 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 238.588 |
Samlet årsresultat | 850.781 |
Balanceoversigt
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 5.479.510 |
Samlede aktiver | 5.479.510 |
Kortfristet gæld | 5.455.103 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 5.455.103 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -5.593 |
Samlet egenkapital | 24.407 |
Samlet egenkapital og gæld | 5.479.510 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger