MT-RENHOLDSERVICE AS
I drift
Vask og renhold av butikker, industrilokaler, rundvask, snømåking,
samt hva herved står i forbindelse.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- GM
- Bestyrelsesformand
- GM
- År siden stiftelse
- 1 år
- siden 7. aug. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 10
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2025
- 7.869.454
- NOK
- Årsresultat 2025
- 946.730
- NOK
- Samlet egenkapital 2025
- 1.298.289
- NOK
Sidst opdateret: 11. maj 2026
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
GM | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
GM | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - | |
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 7. aug. 2025
Resumé
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 7.869.454 |
Samlet årsresultat | 946.730 |
Samlede aktiver | 5.030.041 |
Samlet gæld | 3.731.751 |
Samlet egenkapital | 1.298.289 |
R&T
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 7.869.454 |
Samlede driftsomkostninger | 6.594.166 |
Driftsresultat | 1.275.288 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -61.302 |
Resultat før skat | 1.213.986 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 267.256 |
Samlet årsresultat | 946.730 |
Balanceoversigt
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.135.393 |
Samlede omsætningsaktiver | 3.894.648 |
Samlede aktiver | 5.030.041 |
Kortfristet gæld | 3.069.607 |
Langfristet gæld | 662.144 |
Samlet gæld | 3.731.751 |
Indskudt kapital | 2.007.017 |
Overført overskud | -708.728 |
Samlet egenkapital | 1.298.289 |
Samlet egenkapital og gæld | 5.030.041 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger