||
E

ERIKSEN ELEKTRISKE AS983 495 141

Udlejning
Aktieselskab
c/o Jon Eriksen Vardåslia 1 4637 KRISTIANSAND S, Norge

ERIKSEN ELEKTRISKE AS

Lukket 8. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
22 år
- 4. jul. 2001 til 8. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
27.816
NOK
Årsresultat 2022
-29.659
NOK
Samlet egenkapital 2022
305.129
NOK
Sidst opdateret: 13. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
27.816
Samlet årsresultat
-29.659
Samlede aktiver
403.587
Samlet gæld
98.458
Samlet egenkapital
305.129

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
27.816
Samlede driftsomkostninger
62.526
Driftsresultat
-34.710
Finansielle indtægter/omkostninger
-3.312
Resultat før skat
-38.022
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-8.363
Samlet årsresultat
-29.659

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
403.587
Samlede aktiver
403.587
Kortfristet gæld
15.780
Langfristet gæld
82.678
Samlet gæld
98.458
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
275.129
Samlet egenkapital
305.129
Samlet egenkapital og gæld
403.587

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt