||
S

SEMSBYVEIEN 84 EIENDOM AS929 270 908

Udlejning
Aktieselskab
Semsbyveien 84 3170 SEM, Norge

SEMSBYVEIEN 84 EIENDOM AS

Lukket 20. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 30. maj 2022 til 20. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
351.698
NOK
Årsresultat 2022
-84.392
NOK
Samlet egenkapital 2022
5.780.278
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
351.698
Samlet årsresultat
-84.392
Samlede aktiver
9.725.710
Samlet gæld
3.945.432
Samlet egenkapital
5.780.278

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
351.698
Samlede driftsomkostninger
295.895
Driftsresultat
55.803
Finansielle indtægter/omkostninger
-165.568
Resultat før skat
-109.765
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-25.373
Samlet årsresultat
-84.392

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.638.148
Samlede omsætningsaktiver
87.562
Samlede aktiver
9.725.710
Kortfristet gæld
281.944
Langfristet gæld
3.663.488
Samlet gæld
3.945.432
Indskudt kapital
85.930
Overført overskud
5.694.348
Samlet egenkapital
5.780.278
Samlet egenkapital og gæld
9.725.710

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt