||
B

BOVE AS920 252 680

Fast ejendom
Aktieselskab
Lybekkveien 4G 0772 OSLO, Norge

BOVE AS

Lukket 11. oktober 2024, Frivillig likvidation
Finansielle investeringer innen fornybar energi og eiendom samt andre relevante produkter, tjenester og annen virksomhet som står i naturlig forhold til dette.
Finansielle investeringer i aksjer. Kjøp, salg og utleie av eiendom.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 17. jan. 2018 til 11. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
-2.178
NOK
Samlet egenkapital 2023
21.359
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-2.178
-857
Samlede aktiver
89.705
89.312
Samlet gæld
68.346
65.775
Samlet egenkapital
21.359
23.537

R&T

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
15
0
Driftsresultat
-15
0
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.105
-1.099
Resultat før skat
-2.120
-1.099
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
58
-242
Samlet årsresultat
-2.178
-857

Balanceoversigt

År20232022
Samlede anlægsaktiver
89.291
11.898
Samlede omsætningsaktiver
414
77.414
Samlede aktiver
89.705
89.312
Kortfristet gæld
68.346
65.775
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
68.346
65.775
Indskudt kapital
24.430
24.430
Overført overskud
-3.071
-893
Samlet egenkapital
21.359
23.537
Samlet egenkapital og gæld
89.705
89.312

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom