||
T

TAMA EIENDOM AS977 049 210

Udlejning
Aktieselskab
Smiehagen 4 4027 STAVANGER, Norge

TAMA EIENDOM AS

Lukket 29. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
27 år
- 27. dec. 1996 til 29. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Årsresultat 2022
-83.226
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.055.116
NOK
Sidst opdateret: 18. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-83.226
Samlede aktiver
1.335.992
Samlet gæld
280.876
Samlet egenkapital
1.055.116

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
118.608
Driftsresultat
-118.608
Finansielle indtægter/omkostninger
11.898
Resultat før skat
-106.710
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-23.484
Samlet årsresultat
-83.226

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
164.083
Samlede omsætningsaktiver
1.171.909
Samlede aktiver
1.335.992
Kortfristet gæld
38.211
Langfristet gæld
242.665
Samlet gæld
280.876
Indskudt kapital
1.326.964
Overført overskud
-271.849
Samlet egenkapital
1.055.116
Samlet egenkapital og gæld
1.335.992

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt