TRONDHJEMS SVØMME & LIVREDNINGSKLUB
I drift
Trondhjems Svømme- og livredningsklub
Vi tilbyr svømmeopplæring, svømmekurs, barnehagesvømming, stuping og konkurransesvømming for våre 2800 medlemmer!,Vi tilbyr svømmeopplæring, svømmekurs, barnehagesvømming, stuping og konkurransesvømming for våre 2800 medlemmer!
Svømmopplæring for baby og barn, opplæring i stup og livrekkning, samt
ordinær svømmeidrettslig trenings- og arrangementsvirksomhet.
Organisation
- Adm. direktør
- PO
Per Osland1981
- Bestyrelsesformand
- IS
- År siden stiftelse
- 25 år
- siden 17. sep. 2001
- Type
- Forening/lag/indretning
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 94
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2025
- 20.698.890
- NOK
- Årsresultat 2025
- 698.059
- NOK
Sidst opdateret: 12. aug. 2026
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
PO 1981 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
IS | Bestyrelsesformand | - |
FL 1976 | Bestyrelsesmedlem | - |
AM | Bestyrelsesmedlem | - |
HH | Bestyrelsesmedlem | - |
| Bestyrelsesmedlem | - | |
TB | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 22. jan. 2026
Ejerandel
Aktier ejet af TRONDHJEMS SVØMME & LIVREDNINGSKLUB
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
| Ordinære aktier | 300 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Koncernstruktur
- Samlet driftsindtægt 2025: NOK 20.698.890Driftsresultat 2025: NOK 202.652Medarbejdere: 94
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 20.698.890 | 18.956.314 | 18.849.479 | 18.720.673 | 16.659.209 |
Samlet årsresultat | 698.059 | -58.937 | 1.300.912 | 1.622.076 | 2.625.787 |
Samlede aktiver | 0 | 14.903.066 | 14.347.724 | 13.179.506 | 12.681.136 |
Samlet gæld | 0 | 2.555.811 | 1.941.532 | 2.074.225 | 3.197.931 |
Samlet egenkapital | 0 | 12.347.255 | 12.406.193 | 11.105.281 | 9.483.205 |
R&T
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 20.698.890 | 18.956.314 | 18.849.479 | 18.720.673 | 16.659.209 |
Samlede driftsomkostninger | 20.496.237 | 19.406.112 | 17.708.705 | 17.175.211 | 14.073.566 |
Driftsresultat | 202.652 | -449.798 | 1.140.774 | 1.545.462 | 2.585.642 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 495.406 | 390.861 | 160.138 | 76.614 | 40.145 |
Resultat før skat | 698.059 | -58.937 | 1.300.912 | 1.622.076 | 2.625.787 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Samlet årsresultat | 698.059 | -58.937 | 1.300.912 | 1.622.076 | 2.625.787 |
Balanceoversigt
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 | 1.838.333 | 1.969.590 | 2.253.832 | 1.883.805 |
Samlede omsætningsaktiver | 0 | 13.064.732 | 12.378.135 | 10.925.674 | 10.797.331 |
Samlede aktiver | 0 | 14.903.066 | 14.347.724 | 13.179.506 | 12.681.136 |
Kortfristet gæld | 0 | 2.555.811 | 1.941.532 | 2.074.225 | 3.197.931 |
Langfristet gæld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Samlet gæld | 0 | 2.555.811 | 1.941.532 | 2.074.225 | 3.197.931 |
Indskudt kapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Overført overskud | 0 | 12.347.255 | 12.406.193 | 11.105.281 | 9.483.205 |
Samlet egenkapital | 0 | 12.347.255 | 12.406.193 | 11.105.281 | 9.483.205 |
Samlet egenkapital og gæld | 0 | 14.903.066 | 14.347.724 | 13.179.506 | 12.681.136 |
Klassifikation
21st virksomhedsklassifikation
BETA
Stort industrielt selskab
Kategori
Organisationstype
Forening/lag/indretning
Standard for brancheklassifikation
S
Primært industriområde
Anden serviceydelse
94
Aktivitet
Aktiviteter i medlemsorganisationer
94.9
Primær industrigruppe
Aktiviteter i andre medlemsorganisationer
94.99
Industrigruppe
Aktiviteter i andre medlemsorganisationer, der ikke er nævnt andetsteds
94.992
Industrigruppe
Fond/legat, der støtter velgørende og almennyttige formål