ANNA RENHOLD &BYGG AS
I drift
Rengjøring og byggearbeid.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Bestyrelsesformand
- AD
Anna Dudek1980
- År siden stiftelse
- 1 år
- siden 8. apr. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2025
- 896.763
- NOK
- Årsresultat 2025
- 69.504
- NOK
- Samlet egenkapital 2025
- 99.504
- NOK
Sidst opdateret: 6. maj 2026
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AD 1980 | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 8. apr. 2025
Resumé
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 896.763 |
Samlet årsresultat | 69.504 |
Samlede aktiver | 475.768 |
Samlet gæld | 376.264 |
Samlet egenkapital | 99.504 |
R&T
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 896.763 |
Samlede driftsomkostninger | 805.040 |
Driftsresultat | 91.723 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -2.686 |
Resultat før skat | 89.037 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 19.533 |
Samlet årsresultat | 69.504 |
Balanceoversigt
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 229.000 |
Samlede omsætningsaktiver | 246.768 |
Samlede aktiver | 475.768 |
Kortfristet gæld | 369.671 |
Langfristet gæld | 6.593 |
Samlet gæld | 376.264 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 69.504 |
Samlet egenkapital | 99.504 |
Samlet egenkapital og gæld | 475.768 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger