WASTA AS
I drift
Renholdsvirksomhet og vaktmestertjenester.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Bestyrelsesformand
- MK
- År siden stiftelse
- 1 år
- siden 4. apr. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2025
- 3.120.292
- NOK
- Årsresultat 2025
- 691.558
- NOK
- Samlet egenkapital 2025
- 2.818.242
- NOK
Sidst opdateret: 4. maj 2026
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MK | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 4. apr. 2025
Resumé
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 3.120.292 |
Samlet årsresultat | 691.558 |
Samlede aktiver | 3.363.082 |
Samlet gæld | 544.840 |
Samlet egenkapital | 2.818.242 |
R&T
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 3.120.292 |
Samlede driftsomkostninger | 2.250.108 |
Driftsresultat | 870.184 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 29.615 |
Resultat før skat | 899.798 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 208.240 |
Samlet årsresultat | 691.558 |
Balanceoversigt
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 67.200 |
Samlede omsætningsaktiver | 3.295.882 |
Samlede aktiver | 3.363.082 |
Kortfristet gæld | 544.840 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 544.840 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 2.788.242 |
Samlet egenkapital | 2.818.242 |
Samlet egenkapital og gæld | 3.363.082 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger