||
F

FJELLANLEGG AS998 842 506

Udlejning
Aktieselskab
Krøtabakken 17 8614 MO I RANA, Norge

FJELLANLEGG AS

Lukket 12. juli 2025, Insolvensbehandling
Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 18. sep. 2012 til 12. jul. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
140
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Årsresultat 2022
-67.763
NOK
Samlet egenkapital 2022
455.586
NOK
Sidst opdateret: 21. nov. 2024

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
100 %
indirekte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
100 %
indirekte
FratrådtSuppleant-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
100 %
indirekte
Sidst opdateret: 31. mar. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
H
HÅGENSEN HOLDING AS
Lukket
Ordinære aktier
140
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2021: NOK 0
    Driftsresultat 2021: NOK -21.500
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-67.763
Samlede aktiver
596.118
Samlet gæld
140.532
Samlet egenkapital
455.586

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
67.763
Driftsresultat
-67.763
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-67.763
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-67.763

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
45.072
Samlede omsætningsaktiver
551.046
Samlede aktiver
596.118
Kortfristet gæld
140.532
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
140.532
Indskudt kapital
140.000
Overført overskud
315.586
Samlet egenkapital
455.586
Samlet egenkapital og gæld
596.118

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt