SEVVO AS
I drift
Rengjøringstjenester; rengjøring av private boliger; industrielle og
kommersielle rengjøringstjenester; kontorrengjøringstjenester;
innvendige og utvendige vindusrengjøringstjenester;
rengjøringstjenester for utdanningsinstitusjoner (skoler,
universiteter, barnehager, etc.).
Rengjøringstjenester for private og bedrifter.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Bestyrelsesformand
- AM
- År siden stiftelse
- 1 år
- siden 3. mar. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2025
- 548.902
- NOK
- Årsresultat 2025
- -17.150
- NOK
- Samlet egenkapital 2025
- 6.350
- NOK
Sidst opdateret: 9. maj 2026
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AM | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 3. mar. 2025
Resumé
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 548.902 |
Samlet årsresultat | -17.150 |
Samlede aktiver | 176.004 |
Samlet gæld | 169.654 |
Samlet egenkapital | 6.350 |
R&T
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 548.902 |
Samlede driftsomkostninger | 566.052 |
Driftsresultat | -17.150 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 0 |
Resultat før skat | -17.150 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -17.150 |
Balanceoversigt
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 78.805 |
Samlede omsætningsaktiver | 97.199 |
Samlede aktiver | 176.004 |
Kortfristet gæld | 169.654 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 169.654 |
Indskudt kapital | 23.500 |
Overført overskud | -17.150 |
Samlet egenkapital | 6.350 |
Samlet egenkapital og gæld | 176.004 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger