RENGO AS
I drift
Selge renholdstjenester og rengjøringsmidler. Rengjøring av bygninger,
bolighus, kontorer og lignende. I tillegg alt som faller naturlig
under dette.
bolighus, kontorer.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- AA
- Bestyrelsesformand
- AA
- År siden stiftelse
- 1 år
- siden 12. feb. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 5
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2025
- 1.819.017
- NOK
- Årsresultat 2025
- 130.508
- NOK
- Samlet egenkapital 2025
- 160.508
- NOK
Sidst opdateret: 11. maj 2026
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AA | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AA | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 5. dec. 2025
Resumé
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.819.017 |
Samlet årsresultat | 130.508 |
Samlede aktiver | 934.067 |
Samlet gæld | 773.559 |
Samlet egenkapital | 160.508 |
R&T
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.819.017 |
Samlede driftsomkostninger | 1.619.539 |
Driftsresultat | 199.478 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -32.160 |
Resultat før skat | 167.318 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 36.810 |
Samlet årsresultat | 130.508 |
Balanceoversigt
| År | 2025 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 803.896 |
Samlede omsætningsaktiver | 130.171 |
Samlede aktiver | 934.067 |
Kortfristet gæld | 172.581 |
Langfristet gæld | 600.978 |
Samlet gæld | 773.559 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 130.508 |
Samlet egenkapital | 160.508 |
Samlet egenkapital og gæld | 934.067 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger