||
K

KNIVSØVEIEN UTVIKLING AS929 784 812

Udlejning
Aktieselskab
Heggveien 12 1890 RAKKESTAD, Norge

KNIVSØVEIEN UTVIKLING AS

Lukket 18. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 7. sep. 2022 til 18. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.218.159
NOK
Årsresultat 2022
1.529.793
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.294.271
NOK
Sidst opdateret: 16. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 7. aug. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.218.159
Samlet årsresultat
1.529.793
Samlede aktiver
7.043.438
Samlet gæld
4.749.167
Samlet egenkapital
2.294.271

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.218.159
Samlede driftsomkostninger
256.886
Driftsresultat
1.961.273
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
1.961.273
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
431.480
Samlet årsresultat
1.529.793

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.046.038
Samlede omsætningsaktiver
1.997.400
Samlede aktiver
7.043.438
Kortfristet gæld
2.492.340
Langfristet gæld
2.256.827
Samlet gæld
4.749.167
Indskudt kapital
93.072
Overført overskud
2.201.199
Samlet egenkapital
2.294.271
Samlet egenkapital og gæld
7.043.438

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt