||
H

HAMNEVEIEN 8 AS994 148 214

Udlejning
Aktieselskab
Hamneveien 8 7246 SANDSTAD, Norge

HAMNEVEIEN 8 AS

Lukket 8. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
14 år
- 11. jul. 2009 til 8. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
770.000
NOK
Årsresultat 2021
38.283
NOK
Samlet egenkapital 2021
3.087.166
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
770.000
Samlet årsresultat
38.283
Samlede aktiver
11.011.704
Samlet gæld
7.924.538
Samlet egenkapital
3.087.166

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
770.000
Samlede driftsomkostninger
394.488
Driftsresultat
375.512
Finansielle indtægter/omkostninger
-326.431
Resultat før skat
49.081
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
10.798
Samlet årsresultat
38.283

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
10.753.543
Samlede omsætningsaktiver
258.161
Samlede aktiver
11.011.704
Kortfristet gæld
682.203
Langfristet gæld
7.242.335
Samlet gæld
7.924.538
Indskudt kapital
1.404.300
Overført overskud
1.682.866
Samlet egenkapital
3.087.166
Samlet egenkapital og gæld
11.011.704

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt