||
S

STOCKHOLMGATA 23 AS933 953 084

Udlejning
Aktieselskab
Bolette brygge 1 0252 OSLO, Norge

STOCKHOLMGATA 23 AS

Lukket 9. juli 2025, Frivillig likvidation
Investering i, drift og forvaltning av fast eiendom.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 21. aug. 2024 til 9. jul. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
30.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
2
virksomheder
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2024
530.747
NOK
Årsresultat 2024
201.651
NOK
Samlet egenkapital 2024
1.862.944
NOK
Sidst opdateret: 10. jun. 2025

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 4. feb. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
S
SKB EIENDOM AS
Ordinære aktier
15.030
50.1 %
C
CARL BERNER EIENDOM AS
Ordinære aktier
14.970
49.9 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 37.385.863
    Driftsresultat 2024: NOK 13.581.195
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2024
Samlede driftsindtægter
530.747
Samlet årsresultat
201.651
Samlede aktiver
2.107.059
Samlet gæld
244.115
Samlet egenkapital
1.862.944

R&T

År2024
Samlede driftsindtægter
530.747
Samlede driftsomkostninger
271.061
Driftsresultat
259.686
Finansielle indtægter/omkostninger
-257
Resultat før skat
259.429
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
57.778
Samlet årsresultat
201.651

Balanceoversigt

År2024
Samlede anlægsaktiver
946.800
Samlede omsætningsaktiver
1.160.259
Samlede aktiver
2.107.059
Kortfristet gæld
244.115
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
244.115
Indskudt kapital
1.506.000
Overført overskud
356.944
Samlet egenkapital
1.862.944
Samlet egenkapital og gæld
2.107.059

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt